چیست

آنتی ویروس

کار آن


۰۷ دی ۱۳۹۸ / ۲۱:۰۱:۴۵
۸۵۷


فواید-کارکد-آنتی ویروس خوب و........ در مورد آنتی ویروس

آنتی ویروس چیست ؟

آنتی ویروس ( Anti Virus ) به نرم افزاری گفته می‌شود که مسئولیت پاکسازی و جلوگیری از ورود ویروس و عوامل مخرب به کامپیوتر را بر عهده دارد. در واقع آنتی ویروس یک برنامه کامپیوتری است که برای مرور فایل ها و تشخیص و حذف ویروس ها و دیگر بدافزارها از آن استفاده می شود.

آنتی ویروس چیست

نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

 

هسته مرکزی یک آنتی ویروس ، موتور جستجوی آن است. این موتور از الگوریتم‌های جستجو برای بررسی لایه‌های مختلف فایل‌ استفاده می کند.

موتور جستجو با الگوریتم مخصوص به خود میلیون‌ها فایل را در مدت زمان کوتاهی بررسی می کند و از شناسه‌ها برای ردیابی فایل‌های آلوده و مخرب استفاده می کند. شناسه، بخشی از رشته لایه‌های مختلف فایل‌ها را در بر دارد و مانند اثر انگشت برای هر ویروس یکتا است.

 

امکانات معمول آنتی‌ویروس‌ها

 

 • اسکن در پس زمینه سیستم عامل
 • اسکن کامل سیستم
 • بانک اطلاعاتی مشخصات ویروس‌ها

 

 

تشخیص بد افزار ها

 

تشخیص بر اساس شناسه یا امضای ویروس

 

اغلب برنامه‌های آنتی ویروس در حال حاضر از این تکنیک استفاده می‌کنند. در این شیوه، درایوهای حافظه و فایل ها، با هدف پیدا کردن الگویی که نشان دهنده یک بدافزار باشد، مورد جستجو قرار می‌گیرند.

این الگوها معمولا در فایل هایی به نام فایل های امضا ذخیره می‌شوند. فایل های مذکور توسط تولیدکنندگان نرم افزارهای آنتی ویروس طبق یک برنامه منظم به روز رسانی می‌شوند تا قادر باشند بیشترین تعداد ممکن حمله‌های بدافزاری را شناسایی کنند.

مشکل؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مشکل اصلی تکنیک بررسی شناسه این است، که آنتی ویروس نسبت به ویروس های جدید آسیب پذیری بسیار بالایی دارد و تقریبا خنثی عمل خواهد کرد. چون در این روش، بانک اطلاعاتی آنتی ویروس باید قبلا به روز رسانی شده باشد تا بتواند به مقابله و خنثی سازی بدافزارها بپردازد و لذا بدافزارهای جدیدی که هنوز شناسایی نشده و به فایل های امضا، اضافه نشده اند تشخیص داده نمی‌شوند.

 

مسئله دیگری که باید به آن توجه کرد، این است که ویروس نویسان همواره تلاش می‌کنند تا یک قدم جلوتر از آنتی ویروس‌ها حرکت کنند و این کار را از طریق ایجاد ویروس های چندریختی انجام می‌دهند. ویروس های چندریختی در واقع دارای یک مکانیزم دفاعی رمزنگاری هستند.

 

 

 

استفاده از فناوری ابری

در نرم افزارهای آنتی ویروس رایج و امروزی، یک فایل یا برنامه جدید، تنها توسط یک تشخیص دهنده ویروس در یک زمان مورد بررسی قرار می‌گیرد. اما آنتی ویروس ابری می‌تواند برنامه‌ها یا فایل ها را به یک شبکه ابری ارسال کند که در آن از چندین آنتی ویروس و چندین ابزار تشخیص بدافزار به صورت همزمان استفاده می شود.

آنتی ویروس ابری در واقع یک آنتی ویروس مبتنی بر محاسبات ابری است که توسط دانشمندان دانشگاه میشیگان تولید شده است. هر زمان که رایانه یک فایل یا برنامه جدید را دریافت یا نصب کند، یک نسخه از آن به صورت خودکار برای ابر آنتی ویروس ارسال می شود و در آنجا با استفاده از ۱۲ تشخیص دهنده متفاوت که با یکدیگر کار می کنند، مشخص می شود که آیا باز کردن فایل یا برنامه مذکور امن است یا خیر.

 

 

ویژگی های یک آنتی ویروس خوب(برای ویژگی های معمول توضیح داده نشده است

 

 1. موتور جستجوی قوی و استفاده از موثرترین روش های تشخیصی

 2. برخورداری از دیتابیس قوی و به روزرسانی های منظم

 3. آنتی ایکس باشد

 4. (یعنی اینکه با خرید یک آنتی ویروس ، شما یک آنتی اسپم ، آنتی ورم ، آنتی فیشینگ ، آنتی تروجان و یا حتی یک فایروال خوب داشته باشید. البته در حال حاضر اکثر کمپانی های تولید کننده آنتی ویروس تقریبا کلیه محصولاتشان را در قالب یک محصول آنتی ایکس ارائه می دهند.

 5. سرعت اسکن مناسب و فشار کم بر روی سیستم

 6. توان بالا در پاکسازی بد افزارها

 7. عدم نمایش هشدارهای غلط

 8. برخورداری از امکان آپدیت بصورت آفلاین

 9. کسب درجه و امتیاز عالی در تست های به عمل آمده توسط مراکز معتبر

 

10 آنتی ویروس برتر سال 2019(برای کامپیوتر)

 

 1. آنتی ویروس بیت دیفندر 

 2. آنتی ویرون نورتون

 3. آنتی ویروس

 4. آنتی ویروس کسپرکسی

 5. آنتی ویروس Zone Alarm

 6. آنتی ویروس مکافی

 7. آنتی ویروس پاندا 

 8. آنتی ویروس AVG

 9. آنتی ویروس اوست 

 10. آنتی ویروس CA

 

 

امیدوارم اطلاعاتی که کسب کردید برایتان بهینه باشد:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.