ستاره های راهنما

رمز محبوبیت شهید مصطفی صدرراده اخلاص بود

شهدا تا ابد زنده اند


۱۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۹:۰۱:۱۱
۴۲۲


پدر شهید مصطفی صدر‌زاده گفت: عشق و علاقه مصطفی به شهادت باعث شد با هویت برادران افغانی به سوریه اعزام شود، با اخلاص در کارها تا فرمانده‌ای گردان عمار رسید.  

 

محمد صدر‌زاده در گفتگو با خبرنگار حوزه حماسه و مقاومت گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا گفت: عشق به شهادت در مصطفی از همان ابتدای نوجوانی موج می‌زد و همیشه با رفتار و حرکاتش الگو دیگران بود. در ابتدا با رایزنی‌های گوناگون برای تهیه و توزیع غذای گرم و رساندن به رزمندگان در سوریه، توانست وارد سوریه شود و مدتی را برای تدارکات رزمندگان در دفاع از حرم فعالیت ‌می‌کرد.

پدر شهید بیان کرد: بعد از اتمام دوره مأموریتش برای تدارکات، با بچه‌ها به ایران بازنگشت و در همان سوریه ماند هرچه سعی و تلاش کرد نتوانست برای ورود به بحث نظامی مجوز بگیرد، چون آن زمان فقط اتباع افغانستانی در لشکر فاطمیون در عملیات‌ها و در امور رزمی وارد می‌شدند. مصطفی به ایران بازگشت و با یادگیری زبان دری و پشتو به زبان برادران افغانستانی مسلط شد و با گرفتن مدارک یک دوست افغانستانی خود به سوریه اعزام شد.

محمد صدر‌زاده گفت: بعد از گذشت چند صباحی مصطفی با نشان‌ دادن توان رزمی و شجاعتی که داشت، گردان عمار را تشکیل داد و به فرمانده‌ای گردان عمار رسید. نکته جالب این است در این زمان هویت مصطفی برای تمام بچه‌های گردان  عمار روشن شده بود که مصطفی یک ایرانی است،  ولی همچنان فرمانده ماند و تمام گردان عمار تحت فرمانش با دل و جان ماندند. وقتی کار برای خدا باشد به دل بندگان خدا نفوذ می‌کنیم. مصطفی توانست به دل برادران افغانستانی خود نفوذ کند و بچه‌های گردان عمار با دل و جان تا آخرین لحظه با مصطفی ماندند. مصطفی در آخرین روزها توسط تک تیرانداز مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به‌ شهادت رسید.

بدیعی است ابعاد وجودی این شهید بزرگوار آن قدر گسترده و بزرگ است که در این چند سطر گنجانده نمی‌شود.نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.