باز هم اسفند و باز هم جهاد ، بیستمین جهاد میزان

جهــــــاد ، بیست شد .

جهاد ۹۶


۲۵ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۲:۰۴:۳۹
۴۷۶


حال و هوای روزهای پایانی سال و شروع جهادی مقدس

عقربه های ساعت 20:30 روز دوشنبه 23 اسفند 95 رو نشان میداد که صدای صوت قطار تهران اهواز بلند شد و سور و صدای بچه ها بیشتر شد .

همه می گفتند و می خندیدند و با هم سروکله می زدند . هر کس به گونه ای مشغول بود تا وقت خواب شبانگاهی رسید . آنقدر خسته بودند که نفهمیدند کی خوابشان برد . صدای نمازه ؛ نماز که بلند شد نشانه ی این بود که قطار برای نماز صبح ایستاده .

.

.

.چیزی نگذشت که هوا روشن شد ؛ صبحانه و بعدش رسیدن به ایستگاه اندیمشک . فکر کنم ساعت 10 صبح بود که گروه جادی میزان رسیدند به اردوگاه . حالا اولین کار قرار دادن وسایل در محلهایی که مشخص شده بود ، بود و بعد از اون شرکت در جلسه ی توجیهی اردو که جناب آقای سیدموسوی در آن به ایراد سخن پرداختند ، بود . چیزی نگذشت که وقت نماز ظهر و عصر فرا رسید و بعدش هم سفره ی ناهار که زحمتش رو جناب آقای ملایی و تدارکاتش رو هم جناب آقای حسینی و شایساه کشیده بودند .بعداز ناهار، استراحت و بعد از اون هم از 15:30 تا 17:30 نوبتی هم بود ، نوبت پرداختن به درسها و تکالیف و در یک جمله جهاد علمی بود . بازی های سالنی و نماز مغزب و عشاء و شام از برنامه های دیگر روز اول اردوی جهادی 96 بود . قرائت سوره مبارکه ی واقعه جزء آخرین برنامه های روزانه ی همه ی اردوهای میزانی هاست . امشب هم جمع بچه ها جمع شد و سوره ی واقعه هم قرائت . الان که این متن رو می نویسم دیگه همه در خواب هستند و من نویسنده هم کیلومترها دور تر از آنها برای شمای خواننده گزارش می کنم . نماز صبح و صرف صبحانه و ورزش نمکی صبحگاهی از برنامه های فردا صبح 44 دانش آموز و 15 معلم و کادر اردوست که به مدد حق برگزار میشه .

.

.

عقربه های ساعت که به 6 صبح برسه وقت کار است و شروع دومین روز اردو و اولین روز کاری

منابع و مآخذ:

برچسب‌های این مطلب:

اردوی جهادی


چندرسانه‌ای :

سنت های اسلامی

قرائت سوره ی مبارکه ی واقعه قبل از خوابنمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.