کتاب «علی بی‌خیال» به موضوع زندگی‌نامه شهید علی حیدری می پردازد..

معرفی کتاب (علی بیخیال)

کتاب علی بیخیال یکی از کتاب های بود که در اردوی جهادی امسال به دانش آموزان هدیه داده شد..


۲۶ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۷:۲۰:۲۳


شهید علی حیدری در رفتار و سیره، توجه زیادی به فقرا و محرومین داشته و این رویکرد در رفتارش درباره لباس و کفش نمود زیادی داشته است.

کتاب زندگی نامه شهید علی بی‌خیال توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، کتاب زندگی نامه و خاطرات شهید علی حیدری معروف به علی بی‌خیال، به تازگی توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر شده است.

یکی از دوستان این شهید درباره این که او تاریخ شهادتش را می دانست، می گوید: خیلی ها فکر می کنند علی به واسطه دعا و نماز به این مقامات رسید. اما چیزی که باعث شد علی به جایی برسد که تاریخ شهادتش را بداند، این بود که درد گرسنه ها را داشت.

شهید علی حیدری در رفتار و سیره، توجه زیادی به فقرا و محرومین داشته و این رویکرد در رفتارش درباره لباس و کفش نمود زیادی داشته است. یکی از نزدیکان او می گوید روزی پدرش برای علی کفشی نو از چرم قهوه ای خریده بوده و علی از قبولش امتناع می کرده است. اما با اصرار مادرش کفش را قبول می کند. دوست این شهید روایت می کند که در حیاط خانه علی را دیده که مقداری خاک برداشته و به کفش ها مالیده است. وقتی علت را پرسیده، علی بی خیال گفته: نمی خوام بدونن کفش هایم نو است. بعضی ها پول ندارند کفش بخرند، اگر کفش نو بپوشم، آن ها غصه می خورند. دوست ندارم آن ها به خاطر من غصه بخورند.

بخش از وصیت نامه آن شهید:

برادران مسجد چیزهایی را که می‌نویسم عمل کنید. دعاها را زیاد بخوانید و هر چه باشکوه‌تر برگزار شود. در نماز جماعت حتماً شرکت کنید. برای مقابله با شیطان دوشنبه و پنجشنبه روزه بگیرید. نماز شب را حتما بخوانید و یک مربی برای خود جهت مسیر الی‌الله انتخاب کنید و بدان که به شرطی قبول می‌شوی که به چیزهایی که می‌شنوی عمل کنی. آنقدر حرف بزنید که می‌توانید عمل کنید.

من خیلی کمتر عطر خریده‌ام زیرا هر وقت بوی عطر می‌خواستم از ته دل می‌گفتم حسین جان، آن وقت فضا پرعطر می‌شد.

 

برچسب‌های این مطلب:

اردوی جهادی هفته دفاع مقدس


نمایش دیدگاه‌های بیشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.