۲۳ مهر ۱۳۹۶ / ۱۸:۳۲:۰۴
۰


v۸spur flying  

شاید سردرگم کننده ترین مورد در خصوص خودروی بنتلی V8 Spur Flying مدل 2015 این باشد که نمی‌توان حدس زد این خودرو چه بازاری را هدف قرار داده است و دلیل تولید کردن آن چیست؟ قیمت این مدل بنتلی حدود 378,000 دلار است که به هیچ عنوان ارزان نیست؛ اما نسبت به بنتلی 12 سیلندر با آرایش موتور  شکل، از قیمت کمتری برخوردار است. با این حال، سوال اصلی همچنان بر قوت خود باقی است : آیا افرادی که توانایی خرید خودرویی با این قیمت را دارند، در طبقه درآمدی متفاوتی نسبت به افرادی با توانایی مالی خودرویی 423,160 دلار، قرار می‌گیرند؟ در این مورد هیچ استدلالی نمی‌توان آورد. به این ترتیب، افرادی که به داشتن خودرویی با برند لوکس، تجربه رانندگی مناسب و اصالتی هستند که بنتلی به آنها ارائه می‌دهد، چرا  V8 Spur Flying را به جای Flying Spur W12 انتخاب می‌کنند؟ شاید جواب قانع کننده ای برای این سوال وجود نداشته باشد، اگر چه عقل سلیم حکم می‌کند مهندسان مستقر در کارخانه بنتلی موتور 8 سیلندر را به این دلیل تولید کرده‌اند تا مشتریان جدیدی را جذب این برند کنند. 

بررسی بنتلی V8 Spur Flying مدل 2015

در سال 2012، کمپانی بنتلی نسخه 8 سیلندر مدل Continental GT را به بازار معرفی کرد و میزان فروش آن با مدل های 12 سیلندر در اکثر بازارهای جهانی مطابقت داشت. علی رغم وجود شباهت های ظاهری زیاد هر دو مدل بنتلی با یکدیگر، این دو خودرو در باطن خود تفاوت های زیادی دارند. بنابراین از نظر تئوری، ممکن است طرفداران مشابهی داشته باشند، اما در برخی خصوصیات کمی متفاوت هستند. 

بررسی بنتلی V8 Spur Flying مدل 2015

جدیدترین مدل Flying Spur، سال گذشته با داشتن پیشرانه 12 سیلندر مجهز به توربوشارژر دوگانه که 607 اسب بخار قدرت و گشتاوری در حدود 800 نیوتن متر تولید می‌کرد؛ بنابراین این موتور بسیار قدرتمندتر از تیپ های هشت سیلندر خورجینی مجهز به توربوشارژر دوگانه با 493 اسب بخار قدرت و گشتاوری در حدود 660 نیوتن متر است. موتور 12 سیلندر حدود 0.7 ثانیه سریعتر از موتور 8 سیلندر (با صفر تا صد 5.2 ثانیه) می‌تواند از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند، سرعت آن نیز به 322 کیلوکتر بر ساعت می‌رسد، در حالی که سرعت موتور 8 سیلندر 295 کیلومتر بر ساعت است. این تفاوت ها به راحتی نشان می‌دهند که یک موتور بزرگتر و قویتر در به پیش بردن یک اتاق سنگین، توانایی بالاتری دارد. البته باید گفت بنتلی Flying Spur دارای دستگیره های از جنس کروم برای درب ها است و جا سیگاری آن هم از فلز سخت ساخته شده است. 

از چشم اندازی دیگر می‌توان گفت که Flying Spur V8 پیشنهادی جذاب از طریق مقایسه است. در حقیقت، کمی گشت و گذار در جاده های خارج شهر با این خودرو، این سوال را به ذهن می‌آورد که آیا کسی هست که به خودرویی با قدرت بالاتر نیاز داشته باشد؟ آن هم در مورد خودرویی که عزمش را جزم کرده است تا کیفیت سواری اش بالاتر از سرعتش باشد؟ خوشبختانه، چیزی که برای این کلاس از خودروها از اهمیت زیادی برخوردار است، چیزی است که خودروسازان نام " عملکرد بدون تلاش " را روی آن نهاده‌اند؛ گفتنی است که این خصوصیت در Flying Spur وجود دارد ولی در Flying Spur V8 وجود ندارد.

بررسی بنتلی V8 Spur Flying مدل 2015

تیپ های هشت سیلندر خورجینی مجهز به توربوشارژر دوگانه توانایی کافی برای هدایت این انگلیسی زیبا را در مسیرهای مستقیم دارند، اما به هنگام حرکت در جاده های کوهستانی فشار کم بر روی پدال گاز نیروی کافی برای جلو راندن خودرو را تولید نمی‌کند. علی رغم یکسان بودن تمامی موارد، شاید V8 انتخاب هوشمندانه تری باشد. با 40 کیلوگرم وزن کمتر برای حرکت (وزن V8 2417  کیلوگرم) و اضافه شدن فناوری غیر فعال سازی سیلندر، مصرف سوخت موتور 8 سیلندر 10 درصد کاهش پیدا می‌کند. مصرف سوخت این زیبای انگلیسی به ازای هر 100 کیلومتر حرکت، حدود 13.8 لیتر است؛ این در حالی است که این میزان مصرف موتور 12 سیلندر حدود 14.7 لیتر است. از جنبه های زیادی می‌توان گفت که این دو خودرو آینه تمام نمای یکدیگر هستند. 

 

هر دو خودرو دارای این تجهیزات هستند: چهار چرخ محرک دائمی، گیربکس هشت سرعته اتوماتیک و امکانات رفاهی مطلوب شامل آینه هایی با طراحی چوبی و کفی هایی از جنس پشم گوسفند. تفاوت های ظاهری این دو خودرو عبارتند از : تفاوت رنگ لوگوی کمپانی بنتلی در تیپ های انتخابی (رنگ قرمز برای تیپ V8)، شکل متفاوت لوله اگزوز ( در تیپ های V8 شبیه دو عدد 8 که کنار یکدیگر قرار گرفته اند) و جلو پنجره کاملا متفاوت. یکی از خصوصیات مهم بنتلی Flying Spur، توانایی حرکت روان و آرام در سطح جاده های ناهموار است. سیستم تعلیق دارای تنظیمات متعددی از حالت معمولی به حالت اسپرت است؛ اما تمامی این تنظیمات بیشتر بر روی راحتی راننده تکیه می‌کند. غربیلک فرمان این خودرو بسیار سبک است، اما از فرمانپذیری مناسبی برخوردار نمی‌باشد. تعویض دنده ها از طریق پدل شیفتر به راحتی صورت می‌پذیرد و خوب جا می‌روند؛ اما سوال مهم این است که آیا این تعویض دنده ها رضایت راننده را به خود جلب می‌کند یا خیر؟ نکته مهم در خصوص بنتلی این است که با این انگلیسی زیبا می‌توانید رانندگی راحت و بدون هیچ استرسی را در خیابان های پرترافیک شهری تجربه کنید. از نظر برتری می‌توان گفت که خریداران به راحتی می‌توانند یک خودرو را از خودروی بعدی متمایز کند؛ در واقع خودروی Flying Spur V8 در مقایسه با W12 حس بهتری را به افراد منتقل می‌کند.  نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.