امام خمینی (ره)

الگویی کم نظیر!


۲۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۰۱:۵۷
۳۳۰


سرگذشتی کوتاه ...

ما دهه هشتادیا و بعضی دهه نودی ها، وقتی در دی ماه ۹۸ خبر شهادت سردار سلیمانی را شنیدیم، واقعا احساس یک فقری کردیم، احساس یتیمی، احساس اینکه یک سایه ای بالای سرمان بود و دیگر آن سایه نیست.
حاج قاسم سلیمانی یکی از سرداران و فرماندهان با اخلاص اسلام بود که وقتی به ما خبر شهادتش رسید، همگی حالمان بد شد و شاید احساس بی پدری کردیم.
حال اگر برگردیم به ۳۰ سال و خورده ای پیش، در خرداد سال ۱۳۶۸، وقتی که خبر وفات امام خمینی (ره) را به مردم دادند، فکر کنم همه و همه احساس یک یتیمی و بی پدری را کردند. امام خمینی (ره) بنیان گذار انتقلاب اسلامی و سیاستمدار درجه یک و به نوعی بیدادگر قرن چهاردهم هجری شمسی بود.
ما ها که حاج قاسم را درک کردیم و جان فشانی های او را دیدیم، وقتی که خبر شهادتش به ما رسید این شکلی شدیم حال شما فکر کنید وقتی خبر رحلت امام خمینی (ره) به گوش مردمان رسید، همه و همه چون آن شکوه و عظمت امام را دیده بودند، فکر کنم واقعا احساس بی پدری و یتیمی کردند و فکر نکنم کسی هنگام شنیدن این خبر حالش غمگین و گرفته نشده باشد.
از کار های بزرگ و خارق العاده ایشان در برابر مبارزه با رژیم ستمگر آمریکا و حکومت شاهنشاهی، خیلی کار ها و تصمیم های زیادی هست که بنده از گفتن آنها اجتناب میکنم.
کاشکی ما هم میتوانستیم آن مرد بزرگ و تکرار نشدنی را تجربه کنیم، مردی که در هر زمینه ای کامل بود ؛ در سیاست، در علوم دینی، در فسلفه اسلامی، در عرفان نظری و در اخلاق نظیری نداشت.
کتاب های زیادی درباره ی شخصیت آن مرد بزرگ نوشته شده است اما در این زمینه هم به دلیل کثرت کتاب ها، کتاب خاصی را معرفی نمیکنم اما کتاب های جند جلدی خوبی وجود دارد تا بتواند ما را به مقدار اندکی با این شخصیت بزرگ آشنا کند.
همیشه دوستت دارم!
راهت ادامه دارد ...

برچسب‌های این مطلب:

تاریخ دین و آيين


چندرسانه‌ای :برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.