وقت طلاست

مدیریت وقت

کنترل زمان خود۰۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۷:۴۸:۰۸
۵۸۰
۵


مدیریت زمان مهم است چون وقت طلاست.

1- اولویت بندی کارها
شما باید بتوانید که اولویت بندی کنید مثلا در خواندن درس همش نباید یه درس رابخوانیدیا کل ذهنتان در ان درس باشه وبگویید ان را شب  امتحان میخونم.
2- کار امروز را به فردا نیندازید
هر چقدر کاری ناخوشایند و استرس‌زا باشد، احتمال به تعویق انداختن آن بیشتر است پس برای رهایی از این عادت می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید.

برنامه‌ریزی کنید و برای این کار از یک دفترچه استفاده کنید و کارهای روزانه یا هفتگی خود را در آن یادداشت کرده و کارهای بزرگتر را به اجزای کوچکتر تقسیم کنید.

ممکن است گاهی احساس کنید که به برنامه‌هایی که داشتید عمل نکرده‌اید اشکالی به‌وجود نمی‌آید، اعتماد به نفس و تفکر مثبت به شما کمک می‌کند تا دوباره به مسیر اصلی خود برگردید.

3- تعهد برای مدیریت زمان

4- نه گفتن به درخواست‌های نابجا و غیر مهم
یک موقع هایی شما میبینید برنامه ریزی کردید که درس بخوانید ولی دوستتان میگوید بیا بازی کنیم در این موقع شما باید توانایی نه گفتن  را داشته باشید شاید اولش سخت باشه ولی اینبرایاولین بار باعث میشه که شما توانایی نه گفتن را 

5- استفاده بهتر از وقت‌های مرده
در یک زمان هایی شما هیچ کاری ندارید باید ان را کنترل کنید که این بیشتر با تجربه زیاد بدست می اید مثلا بازی کنید.

6- یادگیری مهارت‌های مطالعه مؤثر
روش درس خواندن و یادداشت برداری در مطالعه موثر است و مفید خواندن درس هم مفید است .1ساعت درس مفید بهتر است از 10 ساعت درس خواندن بدون علاقه و میل داشتن.

7- کنترل اوقات فراغت و تفریح
انسان همه کارها را باید به اندازه انجام دهد هم درس خواندن و هم بازی کردن و هم خوردن و خوابیدن پس نباید زیاد بازی کنید.

8- تنظیم‌کردن وقت خواب
باید حداقل 8ساعت یا9 ساعت خواب را کنید تا در وقتی که بیدار میشویدانرژی  کامل را داشته باشیداما این را بدانید که بیش از حد هم نباید خوابید.
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.